‚Podívejte se, co je na tom pravdy.‘ Trump chce prověřit zprávy o spiknutí Google s čínským režimem

Americký prezident Donald Trump hodlá prozkoumat, zda internetový vyhledavač Google nepodporuje čínský režim. Oznámil to v úterý na twitteru. Prezidentovo podezření vyvolal americký podnikatel Peter Thiel, podle něhož možná do firmy Google pronikli agenti čínských tajných služeb.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donadl Trump USA

Americký prezident Donald Trump. Archivní snímek. | Foto: Jonathan Ernst | Zdroj: Reuters

„Velký a skvělý chlapík zná tento svět lépe než kdokoli jiný,“ napsal na twitteru Trump o Thileovi, který je spoluzakladatelem platební služby PayPal. Později prezident novinářům řekl, že pověří několik vládních orgánů, mezi nimi zřejmě i ministerstvo spravedlnosti, aby „se podívaly, co je na tom pravdy“. Sám Thiel vyzval k vyšetřování FBI a CIA.

“Billionaire Tech Investor Peter Thiel believes Google should be investigated for treason. He accuses Google of working with the Chinese Government.” @FOX & friends A great and brilliant guy who knows this subject better than anyone! The Trump Administration will take a look!

13:46 – 16. 07. 2019

14511 65376

Postupy společnosti Google byly v úterý tématem slyšení v americkém Senátu, kterého se zúčastnil viceprezident firmy Karan Bhatia. Popřel, že by ve firmě Google působili čínští špioni a řekl, že společnost má v Číně ve srovnání s ostatními internetovými firmami jen malé obchody.

Bhatia nicméně odmítl senátorům slíbit, že Google nebude cenzurovat čínský internet a přistoupí na nezávislý audit svých vyhledávacích algoritmů, což při slyšení vyvolalo kritiku. Senátor Josh Hawley prohlásil, že „důvěra v tuto společnost a trpělivost je vyčerpána“.

Firma Google musí být podle něj být povolána k odpovědnosti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme