Donald Trump je osobností roku 2016, vyhlásil časopis Time

Donald Trump - zvolený prezident USA a nyní i Osobnost roku podle časopisu Time. O jmenování vítěze amerických voleb nejvýraznějším člověkem roku 2016 informoval magazín ve středu. "Je to velká čest, hodně to pro mě znamená," reagoval Trump v rozhovoru se stanicí NBC.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trump vyrazil na děkovnou túru po amerických státech | Foto: ČTK/AP, John Minchillo | Zdroj: ČTK

Šéfredaktorka časopisu Nancy Gibsová se domnívá, že největší vliv měl letos nepochybně právě „realitní magnát a majitel kasin, z něhož se stala hvězda televizních reality show a provokatér“. Na pohledu, jestli je tento vliv pozitivní nebo negativní, jsou Američané rozděleni.

Trump podle šéfredaktorky zaskočil ty, kteří pochybovali o jeho úspěchu, a dokázal převrátit naruby americký politický systém.

Mezi poraženými finalisty skončili neúspěšná kandidátka Hillary Clintonová, turecký prezident Recepe Tayyip Erdogan nebo anonymní hackeři, kteří stojí za velkými mezinárodními kybernetickými útoky.

Loni si Time jako osobnost roku vybral německou kancléřku Angelu Merkelovou. Redakce tak ocenila její roli morální vůdkyně či její vstřícný přístup k uprchlíkům.

ZW ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme