‚Kéž bych to byl udělal!‘ Trump na twitteru lituje, že si nevybral jiného ministra spravedlnosti

Prezident Donald Trump znovu zpochybnil působení Jeffa Sessionse ve funkci ministra spravedlnosti USA, když na twitteru vyjádřil lítost nad jeho jmenováním do vládní funkce. Prezidentovi vadí, že Sessions se dobrovolně vzdal účasti na vyšetřování údajného ruského vlivu na prezidentské volby v USA v roce 2016.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump a ministr spravedlnosti Jeff Sessions. | Foto: Jonathan Ernst | Zdroj: Reuters

Po „ruské stopě“ už přes rok pátrá zvláštní vyšetřovací tým FBI, který zřídilo ministerstvo spravedlnosti.

Americký ministr zahraničí Pompeo se sešel s emisarem KLDR Kim Jong-čcholem

Číst článek

Skupinu jmenoval Sessionsův náměstek Rod Rosenstein, protože sám ministr se odmítl do šetření zapojit s odkazem na možný střet zájmů.

Sessions loni při vyšetřování ruského vlivu na volby původně tvrdil, že se během volebního roku s žádným ruským činitelem nesetkal.

Později připustil, že diskutoval s tehdejším ruským velvyslancem Sergejem Kisljakem. Nesoulad v jeho výrocích vedl k tomu, že se nakonec rozhodl dalšího vyšetřování se stranit.

Trump ve středu reagoval na prohlášení republikánského poslance Treye Growdyho, který v televizi CBS označil Sessionse za špatnou volbu.

„V této zemi je spousta jiných, opravdu kvalitních právníků. Mohl (Trump) vybrat někoho jiného,“ řekl Growdy. „Kéž bych to byl udělal!“ napsal na twitteru prezident USA.

Trump od nástupu do funkce loni v lednu často nečekaně vyměnil několik svých blízkých spolupracovníků včetně poradců a ministrů. Sessions mezi nimi ale zatím nebyl. Od jeho propuštění podle agentury AP odrazuje hlavu státu hlavně Trumpův poradce a bývalý newyorský starosta Rudy Giuliani.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme