Trump vyzval Čínu, aby prošetřila konkurenta ve volbách Bidena i jeho rodinu

Donald Trump veřejně vyzval Čínu, aby vyšetřovala jeho možného soupeře v prezidentských volbách 2020 Joea Bidena a jeho syna Huntera. Prezident Spojených států to řekl novinářům v areálu Bílého domu ve Washingtonu. Kvůli podezření z podobného nátlaku na Ukrajinu hrozí Trumpovi od minulého týdne ústavní žaloba.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Joe Biden ještě jako viceprezident USA a jeho syn Hunter Biden v roce 2009

Joe Biden ještě jako viceprezident USA a jeho syn Hunter Biden v roce 2009 | Foto: Carlos Barria | Zdroj: Reuters

Nepřátelskou velmoc, se kterou Spojené státy vedou také obchodní spory, vyzval Trump k vyšetřování Bidenových. Podobné doporučení poslal také do Kyjeva.

Podle Adama Schiffa, který za demokraty v Kongresu udává směr vyšetřování, jež může skončit Trumpovým impeachmentem, porušuje prezident svou přísahu, když vyvíjí tlak na zahraniční vůdce, aby vyšetřovali jeho politického oponenta.

Obvinění se týkají angažmá Huntera Bidena v představenstvu společnosti s vazbami na Čínu v době, kdy byl jeho otec viceprezidentem. Žádný důkaz o protiprávním jednání ale Trump zatím nepřinesl.

Biden reagoval, že prezident podle něj volí lež místo pravdy a sebe staví nad zájmy země.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme