Trump považuje výběr Harrisové za překvapivý. ‚V primárkách byla na Bidena zlá jako Pocahontas,‘ řekl

Americký prezident Donald Trump řekl, že jej volba senátorky Kamaly Harrisové jako demokratické kandidátky na viceprezidentku překvapila, protože se prý v kampani k Joe Bidenovi chovala neuctivě a podává průměrné výkony. Na tiskové konferenci Trump političku kritizoval i za její plány a postoje, které podle něj zahrnují zvyšování daní, snižování výdajů na armádu, „socialistický přístup“ ke zdravotnictví či odpor k fosilním palivům.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump

Americký prezident Donald Trump | Foto: Kevin Lamarque | Zdroj: Reuters

Trump řekl, že Harrisová se během demokratických primárek ke svému tehdejšímu soupeři v souboji o demokratickou nominaci chovala „opravdu hrozně“.

Biden vybral svoji viceprezidentku. Senátorka Harrisová je první nominovanou černoškou v historii

Číst článek

„Jeden z důvodů, proč jsem překvapený, je to, že byla na Joea Bidena zlá jako Pocahontas. Chovala se velmi neuctivě... a je těžké vybrat někoho, kdo nemá úctu,“ uvedl prezident. „V primárkách si vedla velice bídně,“ dodal.

Trump také vyčetl Harrisové její údajně neurvalý přístup během sporů o nominaci kontroverzního soudce Bretta Kavanaugha na nejvyšší soud, které souvisely s jeho obviněním ze sexuálních útoků.

„Jsem toho názoru, že to byla ta nejpodlejší, nejhroznější a nejnezdvořilejší členka Senátu,“ uvedl Trump s odkazem na schvalovací proces v roce 2018.

Biden oznámil svůj výběr spolukandidátky do listopadových voleb v úterý. Pětapadesátiletá senátorka za stát Kalifornie Harrisová byla dříve v demokratických primárkách Bidenovou soupeřkou, ale nakonec svůj boj vzdala. Je to první černošská politička, která má šanci získat ve volbách viceprezidentský post.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme