Chtěli si zajít na masáž a zahrát golf. Vietnamská policie ale dvojníky Trumpa a Kima zadržela

Dvojníky Kim Čong-una a Donalda Trumpa odvedla vietnamská policie k výslechu poté, co se objevili v Hanoji, kde se vůdci USA a Severní Koreje sejdou příští týden na druhém summitu. Informovala o tom agentura AFP.

Hanoj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kimův dvojník Howard X a dvojník Donalda Trumpa Russell White uspořádali „setkání“ v centru Hanoje | Foto: Athit Perawongmetha | Zdroj: Reuters

Kimův dvojník Howard X a dvojník Donalda Trumpa Russell White v pátek uspořádali „setkání“ v centru Hanoje. Když později poskytovali rozhovor v místní televizní stanici, dorazilo na místo asi deset policistů, kteří oba muže vyzvali, aby přestali vystupovat v médiích, jinak jim hrozí deportace.

„V podstatě nám řekli, ať je (Trumpa a Kima) přestaneme napodobovat, jinak nás vykopnou ze země,“ řekl Howard X agentuře AFP poté co byl po výslechu propuštěn a vrátil se do hotelu. Policie jim prý sdělila, že mohou po městě cestovat jen se schváleným itinerářem a průvodcem.

Dvojníky Kim Čong-una a Donalda Trumpa odvedla vietnamská policie k výslechu | Foto: Athit Perawongmetha | Zdroj: Reuters

Howard X, který žije v Hongkongu, dodal, že je ve Vietnamu legálně a neodjede, pokud k tomu nebude donucen. Kanaďan White se k této záležitosti nevyjádřil.

Masáž, golf a jídlo

Před zásahem policie měla dvojice v úmyslu zajít do masážního salónu, zahrát si golf a možná také vyzkoušet speciality vietnamské kuchyně. Je ale možné, že jim to vietnamské úřady nedovolí.

Tento stát s vládnoucí komunistickou stranou doufá, že se mu podaří uspořádat ostře sledovaný summit obou představitelů bez lapsů a potíží, dodala AFP.

Krom toho má vietnamská vláda jen málo pochopení pro spontánní shlukování obyvatel, a proto jsou jí dvojníci, kteří přitahují značnou pozornost lidí, trnem v oku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme