Trump: Zvažujeme tři nebo čtyři termíny a pět míst. Možná ale schůzka s Kimem vůbec nebude

Americký prezident Donald Trump zvažuje tři nebo čtyři termíny pro chystané vrcholné setkání se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem. Také ohledně místa summitu zvažuje pět možností. Trump zároveň ale ve čtvrtečním televizním rozhovoru upozornil, že není stále jasné, zda se s Kimem vůbec sejde.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump | Zdroj: Reuters

„Mohlo by se stát, že bych rychle odešel. S respektem, ale mohlo by se to stát. Možná že se schůzka vůbec neuskuteční. Kdoví. Ale právě teď vám mohu říci, že se (Severokorejci) chtějí setkat,“ řekl Trump v rozhovoru pro americkou zpravodajskou stanici Fox News.

Helsinky, nebo Ulanbátar? V Číně se Trump s Kimem nesejde, spekulují média

Číst článek

Trump již dříve řekl, že se setkání odehraje koncem května či počátkem června. Agentura Bloomberg před týdnem spekulovala, že by se summit mohl uskutečnit v některém z devíti měst včetně Prahy. Za další možná místa summitu označila agentura Oslo, Helsinky, Stockholm, Ženevu, Varšavu, Ulánbátar, Bangkok a Singapur.

V úvahu prý naopak nepřicházejí Peking, Pchjongjang, Soul nebo Pchanmundžom, který leží na hranici mezi Severní a Jižní Koreou. V Pchanmundžomu se naopak v pátek sejde Kim čong-un s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem.

Trump v dubnu řekl, že si od schůzky s Kim Čong-unem slibuje úspěch, který zajistí bezpečnost, mír a prosperitu na Korejském poloostrově zbaveném jaderných zbraní.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme