Odvolací soud zrušil dočasný zákaz distribuce knihy o Trumpovi. Napsala ji jeho neteř

Na základě rozhodnutí odvolacího soudu bude moci nakladatelství Simon & Schuster tisknout a distribuovat knihu Mary Trumpové, která nese název „Too Much and Never Enough: How My Family Created the World's Most Dangerous Man“ (Příliš mnoho a nikdy dost: Jak moje rodina stvořila nejnebezpečnějšího muže na světě). Na pultech knihkupců by se měla 240stránková kniha podle původního plánu objevit 28. července.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump. | Foto: Jonathan Ernst | Zdroj: Reuters

Proti vydání knihy se postavil prezidentův bratr Robert Trump, podle kterého Mary Trumpová porušila smlouvu, kterou podepsala při dědickém řízení o pozůstalosti po svém dědečkovi a otci nynějšího prezidenta Fredu Trumpovi. V ní se podle něj zavázala k mlčenlivosti.

Kniha Trumpovy neteře zatím nevyjde, rozhodl soud. Její právník to označil za porušení svobody slova

Číst článek

Soud v New Yorku v úterý stížnosti Roberta Trumpa vyhověl a distribuci knihy zakázal přinejmenším do 10. července. Odvolací soud ale ve středu uvedl, že vydavatelství není smluvní stranou dohody o mlčenlivosti, kterou uzavřela Mary Trumpová, a proto dočasný zákaz zrušil.

Odložil nicméně rozhodnutí ve vztahu k samotné Trumpové. Podle agentury AP tak na základě středečního rozhodnutí odvolacího soudu nesmí knihu distribuovat Mary Trumpová ani žádný její zástupce. Soudce dal ale zároveň jasně najevo, že nakladatelství za jejího zástupce nepovažuje.

Právník Mary Trumpové Theodore Boutrous na twitteru potvrdil, že předběžné opatření se jeho klientky nadále týká. Dodal ale, že ještě ve čtvrtek hodlá podat odvolání.

Presiding Justice Scheinkman (Appellate Division) has lifted the TRO against Simon & Schuster restraining it from publishing Mary Trump’s book. The TRO remains in effect as to Ms. Trump, but we will be filing a brief in the trial court tomorrow explaining why it must be vacated.

01:05 – 02. 07. 2020

1317 5589

Nakladatelství rozhodnutí soudu přivítalo. Kniha je podle něj zajímavá a důležitá pro celostátní debatu a její vydání je v zájmu amerického lidu. Firma Simon & Schuster už dříve uvedla, že existuje zhruba 75 000 kopií díla, přičemž některé výtisky poslalo nakladatelství již do knihkupectví a prodejcům knih na internetu, a nemá je tak pod kontrolou.

Pětapadesátiletá Mary Trumpová je dcerou již zesnulého Freda Trumpa, staršího bratra amerického prezidenta Donalda Trumpa.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme