Třaskavá kniha o Trumpovi je ve Státech hit. Knihkupectví ji vyprodala, vydavatel podcenil zájem

Skoro nikdo ji zatím neviděl, ale celá země je kvůli ní vzhůru nohama. Spojené státy šílí po třaskavé knize Oheň a hněv, která líčí Donalda Trumpa coby dětinského prezidenta nezpůsobilého pro úřad. Autor Michael Wolff tvrdí, že ji napsal na základě dvou set rozhovorů s Trumpem a lidmi z jeho blízkého okolí. Prezident to odmítá, jeho kancelář si s nakladatelstvím vyměňuje právnické výzvy, a tiskařské stroje nestíhají.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kniha Oheň a zloba na pultu knihkupectví | Foto: Shannon Stapleton | Zdroj: Reuters

Stejnou větu teď uslyšíte v každém americkém knihkupectví, nejen tady na severozápadním předměstí Washingtonu: Vyprodáno u nás i v celé zemi. Kupte si digitální verzi, jinak je to bez šance, dovídám se.

Zkušenější z dvojice zaměstnankyň Virginia jenom kroutí hlavou. V téhle vypjaté době vyšlo o Donaldu Trumpovi a jeho prezidentství tolik knih, ale žádná ani zdaleka nevyvolala takové šílenství jako ta Wolffova.

Kniha, která pobouřila Trumpa, jde do prodeje kvůli velkému zájmu dřív

Číst článek

Vlastně měla vyjít až v úterý, ale po hrozbě Trumpových právníků žalobou a po výzvě, aby knihu stáhlo, udělalo Holtovo nakladatelství opak a dalo ji na trh už v pátek. A teď po víkendu prezidentovi vzkázalo, že jeho snaha knihu zastavit je do očí bijícím způsobem protiústavní.

Virginia mi říká, že do této pobočky kniha Oheň a hněv vůbec nedorazila, na rozdíl od spousty zájemců. Nakladatel, který situaci hodně podcenil, už zadal dotisk, ale to prý může trvat i dva týdny.

V konkurenčním knihkupectví ve Washingtonu, kde příští týden pořádají setkání s autorem této zprávy o zákulisí Trumpova Bílého domu, teď narychlo hledají mnohem větší prostory. Ty původní žalostně nestačí obřímu zájmu.

Amerika teď zkrátka trochu připomíná Evropu po Gutenbergově vynálezu a vydání prvních tištěných Biblí - výtisků je málo, lidi po nich baží a vykladači práva se přou o to, jestli veřejnosti patří do ruky.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme