Naše země je plná, vzkázal Trump migrantům na mexické hranici

Spojené státy už nemohou přijímat další ilegální migranty. Uvedl to podle agentury DPA americký prezident Donald Trump při návštěvě kalifornské hranice s Mexikem. „Už vás nemůžeme přijímat," prohlásil Trump na adresu migrantů. „Naše země je plná,“ dodal.

Calexico / Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump na americko-mexické hranici | Foto: Kevin Lamarque | Zdroj: Reuters

Prudký nárůst ilegálních přechodů z Mexika do USA podle Trumpa přetěžuje americké úřady. „Je to kolosální nárůst a zahlcuje to náš imigrační systém,“ prohlásil prezident. „Na naší jižní hranici je skutečně stav nouze,“ uvedl rovněž. 

Trump letos v únoru dekretem vyhlásil na hranici s Mexikem stav nouze s cílem obejít Kongres a získat přístup ke krizovým fondům, aby mohl na americko-mexickém pomezí postavit hraniční zeď. To je jeden z jeho ústředních předvolebních slibů.

Krátce před návštěvou hranice Trump pohrozil Mexiku hospodářskými sankcemi kvůli drogám, které se nelegálně dostávají z Mexika do USA. Svého jižního souseda také znovu varoval, že uzavře hranice a zavede 25procentní cla na dovoz aut z Mexika, pokud tamní vláda poleví v zastavování ilegální migrace.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme