Nejstarší syn prezidenta Trumpa má na 12 hodin zablokovaný Twitter. Sdílel ‚zavádějící‘ video o covidu

Nejstarší syn amerického prezidenta Donald Trump mladší nebude moci v nadcházejících 12 hodinách zveřejňovat příspěvky na twitteru. K rozhodnutí společnost Twitter dospěla poté, co Trump mladší sdílel video o přínosech antimalarika hydroxychlorochin proti koronaviru. Příspěvek Twitter označil za zavádějící.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejstarší syn amerického prezidenta Donald Trump mladší.

Trump mladší bude nadále moci číst tweety jiných uživatelů a vyměňovat si s nimi přímé zprávy. | Foto: Stephanie Keith | Zdroj: Reuters

Prezident Trump již dříve poznamenal, že antimalarikum funguje preventivně proti nemoci covid-19 a že jej sám také bral, přestože toto tvrzení řada lékařských studií vyvrátila. Twitter v úterý uvedl, že příspěvek prezidentova syna porušoval pravidla platformy ohledně šíření dezinformací o koronaviru. Trump mladší bude nadále moci číst tweety jiných uživatelů a vyměňovat si s nimi přímé zprávy.

Twitter smazal účet komentátorky Katie Hopkinsové. Britská novinářka podle něj podněcovala k nenávisti

Číst článek

Mluvčí Trumpa mladšího Andrew Surabian následně uvedl, že velké technologické platformy jako twitter jsou „největší hrozbou pro svobodu slova v Americe“, a dodal, že jde o příklad „vměšování do voleb ve snaze umlčet republikánské hlasy“.

Prezidentské volby, v nichž bude republikánský prezident Trump usilovat o znovuzvolení, se v USA uskuteční na podzim. Mluvčí Trumpova syna také poznamenal, že názory ve zdravotnické komunitě ohledně přínosů antimalarika v boji s koronavirem se různí.

Uvedl, že existují studie, „o nichž informovala i mainstreamová média jako CNN, které opravdu naznačují, že (hydroxychlorochin) může sloužit k efektivní léčbě (koronaviru)“.

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) na konci března vydal povolení pro mimořádné použití hydroxychlorochinu v souvislosti s léčbou covidu-19 v nemocnicích. V červnu ale toto povolení odvolal s tím, že ve světle nových poznatků už by nebylo rozumné hydroxychlorochin a podobnou látku chlorochin považovat za účinné prostředky na léčbu zdravotních problémů spojených s nákazou koronavirem.

Poté i Světová zdravotnická organizace (WHO) oznámila, že zastavila testování léku v rámci svého mezinárodního programu, který zkoumá možné způsoby léčby nemoci covid-19.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme