Donald Trump mladší vyzval, aby lidé zaplavili demokratické kongresmany telefonáty a tweety

Stejnojmenný syn amerického prezidenta Donalda Trumpa na twitteru vyzval příznivce republikánského šéfa Bílého domu, aby zaplavili demokratické kongresmany tweety a telefonáty. Zveřejnil také čísla na 31 demokratických zákonodárců, o kterých tvrdí, že lhali, když podle něj v minulosti slíbili Trumpa podpořit.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Trump mladší | Foto: Brian Snyder | Zdroj: Reuters

„Dost!“ napsal Donald Trump mladší s tím, že níže zmínění demokratičtí kongresmani přislíbili, že se za prezidenta postaví.

„Lhali! Nyní je čas, aby se ozvalo NAŠE HNUTÍ,“ poznamenal s tím, že jim Trumpovi příznivci mají volat a tweetovat neustále.

115 tweetů. Americký prezident Trump podal na twitteru rekordní výkon

Číst článek

Čísla, která Trump mladší zveřejnil, nejsou soukromé telefony politiků, ale čísla do jejich kanceláří, která lze dohledat na internetu, poznamenala agentura DPA.

Sněmovna reprezentantů bude příští týden hlasovat, zda vznese na Trumpa ústavní žalobu. Ve sněmovně mají demokraté většinu, takže se prosazení žaloby předpokládá. Následný proces povede Senát, který ovládají republikáni, proto se nečeká, že by prezidenta zákonodárci sesadili.

Demokraté tvrdí, že šéf Bílého domu porušil přísahu tím, že se snažil přimět ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby ukrajinské úřady začaly vyšetřovat Trumpova politického soka z řad demokratů Joea Bidena.

Druhým bodem obžaloby jsou obstrukce vůči Kongresu, což se týká toho, že Bílý dům bránil členům administrativy spolupracovat při vyšetřování se Sněmovnou reprezentantů.

Enough! These Democrats in Trump districts said they were with @Donald J. Trump. They lied! - Now now its time to hear from OUR MOVEMENT. Here’s a complete thread of their handles & phone #s. Call non-stop, tweet at them, tell them this will NOT STAND & you’ll remember in Nov! RT

14:56 – 14. 12. 2019

36526 82881

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme