Trump: Obama o všem, co dělali Rusové, věděl a nic neudělal. Důležité je, že volby ovlivněné nebyly

Americký prezident Donald Trump je přesvědčen, že vměšování Ruska do prezidentských voleb v roce 2016 nezměnilo jejich výsledek. V příspěvku na twitteru ve čtvrtek večer zároveň obvinil svého předchůdce Baracka Obamu, že o aktivitách Ruska věděl, ale nic proti nim nepodnikl.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump | Foto: Joshua Roberts | Zdroj: Reuters

„Vše, co Rusové dělali ohledně voleb v roce 2016, bylo činěno v době, kdy byl prezidentem Obama. Dostával o tom informace a neudělal nic! Nejdůležitější je, že hlasování nebylo ovlivněno,“ napsal v noci ze čtvrtka na pátek šéf Bílého domu.

Mám dobrý den, komentoval Trump zveřejnění Muellerovy zprávy. Ta ho neočistila, ani neobvinila

Číst článek

Trump se tak vyjádřil v den, kdy americké ministerstvo spravedlnosti zveřejnilo zprávu zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera, který se zabýval vlivem Ruska na poslední prezidentské volby a možným bráněním průchodu spravedlnosti ze strany prezidenta Trumpa.

V dalším tweetu Trump odmítl obvinění, že chtěl bránit zvláštnímu vyšetřování ruského vlivu na prezidentské volby. „Kde není zásadní trestný čin, pokud jde o tajné spolčení (ve skutečnosti byla celá ta věc podvod), je těžké říct, že někdo něčemu brání,“ zdůraznil Trump.

Anything the Russians did concerning the 2016 Election was done while Obama was President. He was told about it and did nothing! Most importantly, the vote was not affected.

01:28 – 19. 04. 2019

28496 117943

Ministr spravedlnosti William Barr před zveřejněním zprávy o výsledcích Muellerova vyšetřování uvedl, že Rusové se volby pokusili ovlivnit, nynější prezident s nimi ale v této věci nespolupracoval. Žádný důkaz podle Barra ani nepotvrzuje, že by Trump bránil spravedlnosti. Demokraté s tím ale nesouhlasí.

When there is not an underlying crime with regard to Collusion (in fact, the whole thing was a made up fraud), it is difficult to say that someone is obstructing something. There was no underlying crime.” @Martha MacCallum @Fox News

01:46 – 19. 04. 2019

19029 83076

Ve čtvrtek Trump na twitteru také poznamenal, že měl právo celý „hon na čarodějnice“, jak vyšetřování nazývá, ukončit, kdyby chtěl. „Mohl jsem vyhodit kohokoli, včetně Muellera, kdybych chtěl. Rozhodl jsem se to neudělat,“ napsal Trump.

Ministerstvo spravedlnosti Spojených států ve čtvrtek zveřejnilo redigovanou zprávu zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera, který se dva roky věnoval vlivu Ruska na americké prezidentské volby v roce 2016. Zpráva nečiní závěr, že se prezident dopustil trestného činu, ale ani ho neospravedlňuje, uvádí se v Muellerově dokumentu.

“Donald Trump was being framed, he fought back. That is not Obstruction.” @Jesse Watters I had the right to end the whole Witch Hunt if I wanted. I could have fired everyone, including Mueller, if I wanted. I chose not to. I had the RIGHT to use Executive Privilege. I didn’t!

23:31 – 18. 04. 2019

30555 126497

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme