Donald Trump nebude bránit bývalému šéfovi FBI vypovídat před Senátem

Donald Trump nevyužije prezidentské právo zablokovat kongresové slyšení bývalého ředitele FBI Jamese Comeyho. Potvrdil to Bílý dům. Comeyho svědectví před senátním zpravodajským výborem provází netrpělivé očekávání. Bývalý ředitel přišel o své místo před měsícem. Do té doby stál v čele vyšetřování možné spolupráce Trumpova volebního štábu s Ruskem.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý ředitel FBI James Comey. | Foto: Joshua Roberts | Zdroj: Reuters

Bílý dům tvrdí, že prezident Trump chce zajistit senátorům možnost rychle a podrobně prověřit všechna fakta. Kritikové upozorňují, že pokud by prezident využil svého práva, čelil by podezření, že chce utajit informace o vyšetřování FBI.

Očekává se, že James Comey během veřejného slyšení promluví o okolnostech rozhovoru s prezidentem, během něhož ho Donald Trump tlačil k zastavení vyšetřování svého bývalého poradce pro národní bezpečnost Michaela Flynna.

Generál musel opustit svůj post kvůli tomu, že zatajil informace o setkáních s ruskými představiteli.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme