Neteř Donalda Trumpa podala kvůli dědictví na prezidenta žalobu. Viní ho z podvodu a spiknutí

Neteř amerického prezidenta Donalda Trumpa Mary Trumpová podala na svého strýce žalobu. Šéfa Bílého domu a další členy rodiny viní z toho, že jí podvodně upřeli dědictví v hodnotě desítek milionů dolarů, informovala agentura Reuters.

Washington (Aktualizováno: 21:50 24. 9. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Trump měl společně se svými sourozenciupřít Mary Trumpové desítky milionů dolarů | Zdroj: Reuters

Žalobu neteř podala u newyorského státního soudu na Manhattanu. V dokumentu prezidenta Trumpa, jeho sestru Maryanne Trumpovou Barryovou a pozůstalost prezidentova bratra Roberta Trumpa, který zemřel v srpnu, viní z podvodu a spiknutí.

Část Američanů už v prezidentském klání odevzdala svůj hlas. Před volebními místnostmi se tvoří fronty

Číst článek

Sourozence Mary Trumpová obvinila z toho, že se zmocnili realitního impéria, vybudovaného jejich otcem Fredem Trumpem starším, který zemřel v roce 1999, a použili jej k vlastnímu obohacení.

„Podvod nebyl pouze rodinným byznysem - byl to styl života,“ uvedla Mary Trumpová v žalobě.

Trumpův právník Jay Sekulow na žádost Reuters o komentář zatím nereagoval. Nereagoval ani někdejší právník Roberta Trumpa. Agentuře se také nepodařilo spojit Trumpovou Barryovou. Mluvčí Bílého domu Kayleigh McEnanyová uvedla, že „jediný podvod spáchala Mary Trumpová, když nahrála svou příbuznou a opravdu se zdiskreditovala“.

Žalobu na svého strýce Mary Trumpová podala méně než šest týdnů před listopadovými prezidentskými volbami, v nichž bude Trump usilovat o obnovení mandátu. 

Trump se mezitím snaží zabránit manhattanskému prokurátorovi Cyrusu Vanceovi v získání jeho daňových přiznání, které prokuratura požaduje v rámci vyšetřování údajných nekalých praktik v Trumpově firmě The Trump Organization. Prezident také čelí civilnímu vyšetřování newyorské generální prokurátorky Letitie Jamesové ohledně toho, zda zvyšoval hodnotu svých aktiv k získání půjček a daňových výhod.

Rasismus jako hlavní téma prezidentských voleb v USA. Přesvědčí tentokrát Trump Afroameričany?

Číst článek

Rodinná zrada

Nejnovější žaloba odráží některá obvinění, která neteř prezidenta a psycholožka Mary Trumpová vznesla ve své nedávno vydané knize Too Much and Never Enough: How My Family Created the World's Most Dangerous Man.

Mary Trumpové bylo 16, když jí v roce 1981 zemřel otec Fred Trump mladší. Podle ní jí zanechal podíly v rodinném podniku, které měli j spravovat Donald, Maryanne a Robert Trumpovi.

Podle Mary však trojice sourozenců začala peníze odvádět a lhát o tom, kolik zdědila, aby ji vyšachovali. Pětapadesátiletá Mary Trumpová tvrdí, že podvod nevyšel najevo do října 2018, kdy list The New York Times napsal o svém šetření daňových záležitostí týkajících se Trumpovy rodiny.

V aktuálním prohlášení poskytnutém jejím právním zástupcem doplnila, že jí Trump a další členové rodiny „zradili“. Podle ní totiž spolu „tajně spolupracovali“ s cílem okrást ji a opakovaně jí lhali o hodnotě jejího dědictví, čímž ji přiměli, aby se „vzdala všeho za zlomek skutečné ceny“.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme