Donald Trump opět zavítal do bouří zpustošeného Texasu. Tentokrát se setkal i s obětmi

Prezident Donald Trump s první dámou USA Melanií v sobotu přiletěli do Texasu, aby se tam setkali s oběťmi tropické bouře Harvey i s lidmi, kteří jim v nesnázích pomáhají. Prezidentský pár navštíví také sousední stát Louisiana. Katastrofická bouře vyvolala rozsáhlé záplavy a Trumpovu administrativu vystavila podle agentury Reuters dosud nejobtížnější domácí krizi.

Houston Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump se svou chotí Melanií, která si na setkání s obětmi vzala čepici s nápisem Texas | Foto: Kevin Lamarque | Zdroj: Reuters

Trump v černé bundě a bez kravaty přistál za doprovodu manželky na Ellingtonově letecké základně v Houstonu. Melania Trumpová, která se po úterní návštěvě Texasu stala terčem posměšků kvůli svým jehlovým podpatkům, se tentokrát vybavila baseballovou čepicí s nápisem Texas a neformálním oblečením.

Na letišti návštěvu z Bílého domu přivítal texaský guvernér Greg Abbott. Trumpa rovněž doprovázejí čtyři členové jeho kabinetu včetně ministryně školství Betsy DeVosové. Už na letišti se Trump setkal s oběťmi, poté měl namířeno do jednoho z center humanitární pomoci.

Trump požádal Kongres o miliardy, vyhlásil den modliteb a míří na místa zasažená hurikánem

Číst článek

„Pomůžeme vám dostat se z toho. Pomůžeme vám při obnově. Budeme vás podporovat dnes, zítra i pozítří," vzkázal Trump obětem záplav už před svou dnešní cestou ve svém týdenním rozhlasovém poselství.

Během úterní cesty Trumpovi Houston vynechali, neboť prezident nechtěl, aby jeho návštěva zatížila chod záchranných prací. Za to, že se nejhůře zasažené oblasti vyhnul, však byl také kritizován. Během návštěvy texaských měst Corpus Christi a Austin se s oběťmi nesetkal.

Sobotní návštěva je pro Trumpa příležitostí ukázat obětem nejhorší bouře v Texasu za posledních 50 let svou vlídnější a empatičtější stránku. V Louisianě pak navštíví město Lake Charles, které bouře zasáhla později během týdne.

Tropická bouře, která se původně na pevninu přihnala jako hurikán, přinutila více než milion lidí k opuštění domovů. Podle aktuální bilance obětí si vyžádala nejméně 43 mrtvých.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme