Zatímco Trumpovi synové vedou boj proti výsledkům voleb, Ivanka tlačí na uznání prohry, píše CNN

Americký prezident Donald Trump se po celou svou kariéru zajímal o různé úhly pohledu. Nyní, když nastal klíčový okamžik, který bude patrně definovat jeho prezidentský odkaz, ale dostává protichůdné rady od svých nejbližších a nejdůvěrnějších poradců – svých nejstarších dětí, napsal v pátek zpravodajský web CNN. Trump svou volební prohru dosud neuznal a rozpoutal soudní bitvy v řadě klíčových států.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trumpovi potomci se v otázce uznání volební prohry rozchází | Foto: Shannon Stapleton | Zdroj: Reuters

Zatímco Trumpovi synové Donald Trump mladší a Eric Trump stojí v čele tažení za zpochybnění volebních výsledků, Trumpova dcera a poradkyně Ivanka naopak hledá způsob, jak otci zachránit pověst, píše CNN s odkazem na nejmenované zdroje.

Neochota uznat volební porážku ohrožuje americkou bezpečnost, varují Trumpa v dopise experti

Číst článek

Donald Trump mladší a Eric Trump svému otci říkají, aby urputně bojoval až do konce; bez důkazů tvrdí, že volby provázely rozsáhlé podvody a výsledek se musí změnit. Ivanka Trumpová a její manžel Jared Kushner mezitím zvažují jinou strategii. Podle zdrojů CNN by preferovali, kdyby Trump uznal prohru už příští týden po dokončení přepočtu hlasů v Georgii 20. listopadu. Pár se totiž domnívá, že právní bitvy výsledek prezidentských voleb nezmění.

Manželé se tak zasazují o promyšlenější přístup, tedy aby pokračovaly právní bitvy a přepočítávání hlasů s cílem zajistit integritu při budoucích volbách a zároveň chtějí působit citlivě vůči Trumpovi, píše CNN s odkazem na nejmenovaný zdroj.

Ivanka se měla svého otce také zeptat, zda mu stojí zato poškodit vlastní odkaz a potenciálně ohrozit svou značku neuznáváním porážky. Zdroj CNN uvedl, že v soukromí prezidentova dcera na situaci pohlíží realisticky a zároveň ví, že její budoucnost více než kdy jindy závisí na budoucnosti jejího otce, a proto musí k záležitosti přistupovat citlivě.

Mluvčí Bílého domu žádost CNN o komentář odmítl. Vyjádření odmítl poskytnout také mluvčí Donalda Trumpa mladšího.

Trump podle zdroje CNN rady patrně poslouchá. „Ví, že nevyhraje, ale také ví, že drží v ruce karty, jelikož získal 72 milionů hlasů a založil hnutí,“ řekl nejmenovaný zdroj, který podle CNN zná Trumpovy myšlenkové pochody.

Podle zdroje si je Trump vědom, že nikdy nebyl považován za legitimního prezidentského kandidáta, a nevidí důvod, proč by se měl hrnout do uznávání porážky. Čelí nyní výzvě, aby svou prohru nakonec popsal jako poslední příklad snahy ho zničit. Stoupenci a fanoušci na sociálních sítích mu přitom zůstanou a on dá jasně najevo, že ze scény nezmizí, uvedl zdroj.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme