Trumpovi v dalších prezidentských volbách nechce dát hlas 52 procent voličů, vyplývá z průzkumu

V prezidentských volbách v roce 2020 by většina Američanů rozhodně hlasovala pro někoho jiného, než pro dosavadní hlavu státu Donalda Trumpa. O průzkumu veřejného mínění, provedeného těsně před úterním prezidentovým projevem o stavu unie, informoval zpravodajský server Politico.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump | Foto: Leah Millis | Zdroj: Reuters

Přesvědčení, že dají hlas někomu jinému, v průzkumu vyjádřilo 52 procent dotázaných. Dalších šest procent by proti stávající hlavě státu hlasovalo pravděpodobně. Naopak pro Trumpa by rozhodně hlasovalo 26 procent Američanů a deset procent by mu odevzdalo hlas „nejspíš“.

Ekonomiku USA mohou ohrozit jen hloupé války a tendenční vyšetřování, řekl Trump v Kongresu

Číst článek

S politikou prezidenta podle průzkumu souhlasí 41 procent účastníků průzkumu, což odpovídá dlouhodobému trendu. V době krize kolem financování vládních úřadů poklesla Trumpova popularita počátkem roku na 34 procent.

Průzkum potvrdil diametrálně odlišné názory republikánských a demokratických voličů. Zatímco mezi republikány má Trump dvaaosmdesátiprocentní podporu, 88 procent voličů Demokratické strany s politikou prezidenta nesouhlasí.

Prezidentův důraz na stavbu hraniční zdi není podle průzkumu pro občany prioritou. Nejvíce informací chtějí Američané slyšet o zlepšení systému zdravotní péče a výkonu ekonomiky. Zeď za nedůležitou považuje téměř polovina dotázaných, uvádí Politico.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme