Kongres povolil odtajnění zprávy demokratů o činnosti FBI v ruské kauze, souhlas ještě musí dát Trump

Demokratičtí kongresmani smí zveřejnit svou verzi zprávy o činnosti FBI a ministerstva spravedlnosti. Rozhodla o tom komise pro kontrolu tajných služeb Sněmovny reprezentantů, zbývá ještě souhlas prezidenta Donalda Trumpa. Podle republikánské verze zprávy zveřejněné v pátek je vyšetřování ruského vlivu na prezidentské volby ve Spojených státech zaujaté vůči Trumpově kampani.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demokratický kongresman Adam Schiff | Foto: Joshua Roberts | Zdroj: Reuters

Kongresmani rozhodli o zveřejnění jednomyslně. Demokratická odpověď na republikánský dokument má podle autorů doplnit údajně chybějící klíčová fakta a tím změnit jeho vyznění, proti kterému se ohradily ministerstvo spravedlnosti i Federální úřad pro vyšetřování.

Autor demokratické verze zprávy Adam Schiff řekl, že pro Bílý dům bude velmi těžké zamítnout její zveřejnění. Donald Trump, který má na rozhodnutí pět dní, ještě v pondělí ve svém tweetu nazval Schiffa lhářem a vynašečem tajných informací.

„Malý Adam Schiff, který chce zoufale kandidovat do vyšší funkce, je jeden z největších lhářů a práskačů ve Washingtonu (…). Adam odchází z uzavřených jednání výborů, aby nezákonně vypouštěl tajné informace. Musí být zastaven!“ napsal americký prezident na sociální síti.

jkb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme