Kongres povolil odtajnění zprávy demokratů o činnosti FBI v ruské kauze, souhlas ještě musí dát Trump

Demokratičtí kongresmani smí zveřejnit svou verzi zprávy o činnosti FBI a ministerstva spravedlnosti. Rozhodla o tom komise pro kontrolu tajných služeb Sněmovny reprezentantů, zbývá ještě souhlas prezidenta Donalda Trumpa. Podle republikánské verze zprávy zveřejněné v pátek je vyšetřování ruského vlivu na prezidentské volby ve Spojených státech zaujaté vůči Trumpově kampani.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demokratický kongresman Adam Schiff | Foto: Joshua Roberts | Zdroj: Reuters

Kongresmani rozhodli o zveřejnění jednomyslně. Demokratická odpověď na republikánský dokument má podle autorů doplnit údajně chybějící klíčová fakta a tím změnit jeho vyznění, proti kterému se ohradily ministerstvo spravedlnosti i Federální úřad pro vyšetřování.

Autor demokratické verze zprávy Adam Schiff řekl, že pro Bílý dům bude velmi těžké zamítnout její zveřejnění. Donald Trump, který má na rozhodnutí pět dní, ještě v pondělí ve svém tweetu nazval Schiffa lhářem a vynašečem tajných informací.

„Malý Adam Schiff, který chce zoufale kandidovat do vyšší funkce, je jeden z největších lhářů a práskačů ve Washingtonu (…). Adam odchází z uzavřených jednání výborů, aby nezákonně vypouštěl tajné informace. Musí být zastaven!“ napsal americký prezident na sociální síti.

jkb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme