Trump znovu u soudu. Proces přilákal před budovu justičního paláce jeho odpůrce i podporovatele

Před justiční palác ve Washingtonu přišli jak Trumpovi příznivci, tak odpůrci. Je to potřetí od začátku léta, co bývalý americký prezident Donald Trump stanul před trestním soudem. Tentokrát za pokus o zmaření voleb a spiknutí proti americkým voličům. Trump je obžalovaný ze tří činů spiknutí s cílem zmaření výsledků voleb a z bránění volebnímu procesu, žalobu si vyslechl ve čtvrtek odpoledne místního času.

Od stálého zpravodaje Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U bočního vchodu do soudní budovy se sešly hloučky jak příznivců, tak odpůrců Donalda Trumpa. Někteří na sobě měli trička s nápisem „Ultra-Extreme-MAGA“ (Make America Great Again) a vlajku s nápisem „Donald Trump 24 – prezident nebo i dříve“.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si reportáž Pavla Nováka o atmosféře před budovou soudu s Donaldem Trumpem

Na místě byli ale i lidé s transparenty jako „Zachraňte naši demokracii“, kde byl obrázek Donalda Trumpa, který má na pleši namalovaný hákový kříž. Další paní držela papírovou ceduli s nápisem „učiňme Ameriku velkou – obviňme Trumpa“.

Michael s masivním řetízkem ze žlutého kovu na krku přišel k soudní budově s několika kamarády a transparenty „Černí jsou pro Trumpa“. Přijeli z předměstí Washingtonu bránit Trumpa „před zlořádstvem vyšetřovatele Jacka Smithe“ a časovanými bombami, za které považují prezidenta Bidena, viceprezidentku Harrisovou a bývalého prezidenta Obamu.

O kus dál má na trávníku svůj transparent Tim z Pensylvánie. Je na něm napsáno „Loser“, tedy Poražený, Ztracenec, Ubožák. Je jím podle něj Donald Trump, protože se vědomě snažit zmanipuloval volební proces.

Bývalý americký prezident Donald Trump odmítl obvinění soudu. Jedná se již o třetí obžalobu které čelí

Číst článek

Paní Emily z Marylandu přišla před soudní budovu s nápisem „Nikdo není nad zákonem“ protože považuje Donalda Trumpa za existenční ohrožení státu. Byl by prý schopný najít způsob, jak v zemi úplně potlačit demokracii.

Na místě pak byl i starý muž přestrojený za žluté křičící mimino. „Nechte mě být. Já jsem Donald Trump a jsem zachránce tohoto národa,“ křičel.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme