Trump mladší bude vyslýchán u senátního výboru. Mimo jiné ohledně schůzky s ruskou Veselnickou

Syn amerického prezidenta Donald Trump mladší se s výborem Senátu Spojených států Amerických pro kontrolu zpravodajských služeb dohodl na podmínkách svého slyšení. V noci na středu o tom s odvoláním na své kongresové zdroje informovala agentura Reuters.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejstarší syn amerického prezidenta Donald Trump mladší.

Nejstarší syn amerického prezidenta Donald Trump mladší. | Foto: Stephanie Keith | Zdroj: Reuters

Trump junior bude před senátory v polovině června hovořit mimo jiné o neuskutečněném projektu výstavby moskevského mrakodrapu Trump Tower či o schůzce s ruskou právničkou Nataljí Veselnickou v červnu 2016. Senátní výbor a ani právní zástupci Trumpa mladšího záležitost nekomentovali.

‚Vyšetřovat vyšetřovatele.‘ Americký ministr spravedlnosti nařídil zkoumat počátky prověřování Trumpa

Číst článek

Slyšení, které bude neveřejné, bude podle informací agentury Reuters obsahovat celou škálu témat. Zdroj agentury zpochybnil předchozí zprávy médií, že slyšení bude omezeno jen na pět či šest okruhů. Podle AP bude sezení trvat dvě až čtyři hodiny.

Výbor bude hovořit například o zmíněné schůzce s Veselnickou, od které si Donald Trump mladší, prezidentův zeť Jared Kushner či někdejší šéf Trumpovy předvolební kampaně Paul Manafort slibovali citlivé informace o demokratické prezidentské kandidátce Hillary Clintonové. Schůzka, o které prezident Donald Trump tvrdí, že o ní předem nevěděl, ale nic zajímavého štábu nepřinesla.

Předvolání zřejmě motivovaly veřejné výroky bývalého právníka hlavy státu Michaela Cohena, které odporovaly výpovědi Trumpa juniora ohledně developerských plánů v Rusku. Prezidentův syn v září 2017 uvedl, že o neuskutečněném projektu Trump Tower v Moskvě měl jen „periferní povědomí“.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme