‚Doufám, že bude kandidovat na guvernérku Arkansasu.' Mluvčí Sandersová opustí prezidenta Trumpa

Tisková mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová opustí na konci června svou funkci. Oznámil to ve čtvrtek americký prezident Donald Trump, podle něhož se po více než dvou letech práce v prezidentském úřadě vrací do svého rodného státu Arkansas. Jméno jejího nástupce nezveřejnil.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sarah Sandersová | Foto: Jonathan Ernst | Zdroj: Reuters

„Je to velmi výjimečný člověk s neobyčejnými předpoklady a odvedla neuvěřitelnou práci! Doufám, že se rozhodne kandidovat na guvernérku Arkansasu - byla by fantastická,“ napsal Trump na twitteru.

Sandersová je dcerou republikánského politika Mika Huckabeeho, který na přelomu století více než deset let zastával právě funkci guvernéra a dvakrát se neúspěšně pokoušel o prezidentskou nominaci.

V Bílém domě Sandersová sloužila od Trumpova nástupu v lednu 2017 nejprve jako zástupkyně jeho prvního mluvčího Seana Spicera, který však po vlně kritiky svůj post po půlroce opustil. Nahradila jej právě Sandersová, která se od té doby nesčetněkrát dostala do náročné situace, když čelila novinářským otázkám týkajících se ne vždy jednoznačných a mnohdy nediplomatických výroků prezidenta Trumpa.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme