Protiústavní chování? Trump na twitteru nesmí blokovat uživatele kvůli jiným názorům, rozhodl soud

Donald Trump na sociální síti twitter nesmí blokovat jiné uživatele kvůli odlišným názorům. Rozhodl o tom soud v New Yorku s tím, že takové chování je ze strany prezidenta Spojených států protiústavní. Týká se to i Trumpova soukromého twitterového účtu, který prezident především využívá hlavně pro komunikaci s veřejností.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Twitterový účet Donalda Trumpa. Ilustrační foto. | Zdroj: Twitter @realDonaldTrump

Blokovat ostatní uživatele proto, že mají jiné politické smýšlení než on sám, je u prezidenta Spojených států porušením svobody slova, a tedy prvního dodatku americké ústavy.

Donald Trump na svém twitterovém účtu obvykle několikrát denně oznamuje svá rozhodnutí nebo komentuje veřejné dění a některým svým kritikům bránil v tom, aby jeho účet mohli sledovat. To odteď podle newyorského soudu nesmí.

Žalobu podali právě takto postižení uživatelé sociální sítě spolu s institutem Kolumbijské univerzity v New Yorku, který se obranou prvního dodatku ústavy zabývá.

Mezi uživatele twitteru, které Trump zablokoval, patří podle svých slov také třeba spisovatel Stephen King nebo politický výbor amerických vojenských veteránů.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme