Portugalsko 2:1 Česko

K Facebooku a Twitteru se přidává i YouTube. Server na týden zablokoval Trumpovi nahrávání videí

Server YouTube „nejméně na jeden týden“ pozastavil možnost nahrávat nové příspěvky na kanál amerického prezidenta Donalda Trumpa a smazal také jeho poslední video, které údajně porušuje pravidla. Platforma také omezila možnost přidávat komentáře, své rozhodnutí oznámila na twitteru.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump mluví na videu z vojenské nemocnice Waltera Reeda v Marylandu nedaleko Washingtonu

Kanál videí prezidenta Trumpa sleduje 2,8 milionu uživatelů | Foto: Bílý dům / Twitter | Zdroj: Reuters

„Vzhledem k přetrvávajícím obavám z násilí také na dobu neurčitou znemožníme přidávání komentářů na kanálu prezidenta Trumpa, stejně jako jsme tak učinili u jiných kanálů, kde jsme měli obavy o bezpečnost,“ uvedl YouTube na twitteru.

Kanál videí prezidenta Trumpa sleduje 2,8 milionu uživatelů. Již dříve prezidenta od jeho účtů odstřihly například sociální sítě Facebook a Twitter. Důvodem byly jeho projevy a videa, která podle některých vedla k násilnostem v Kapitolu.

Donald Trump důsledně odmítá, že by za události z minulé středy, které si vyžádaly pět lidských životů, nesl odpovědnost.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme