Ochranka v Trumpově floridském sídle střílela po narušitelích. Policie zadržela dva lidi

Ochranka ve floridském sídle amerického prezidenta Donalda Trumpa střílela po autě, které projelo dvěma kontrolními stanovišti. Informovala o tom agentura AP, zadrženi podle ní byli dva lidé. Trump byl v době incidentu ve Washingtonu, ještě během pátku má ale v plánu do svého floridského letoviska Mar-a-Lago odcestovat.

Florida (Aktualizováno: 19:45 31. 1. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump | Foto: Leah Millis | Zdroj: Reuters

Vozidlo mířilo k hlavní bráně komplexu, citovala televize NBC místního šerifa. Řidič černého SUV po výstřelech z místa ujel. Do jeho pronásledování se vedle floridské dálniční policie zapojil i vrtulník úřadu šerifa. Šerif bez podrobností dodal, že auto bylo později nalezeno a dva lidé zadrženi.

Do komplexu Mar-a-Lago se v minulosti pokusilo proniknout několik lidí. Například loni v prosinci zde byla zadržena občanka Číny, která odmítla uposlechnout ochranku, aby z pozemku odešla.

Loni v březnu se do téhož areálu podařilo dostat jiné Číňance, která se u vstupu vydávala za příbuznou člena rezortu. V září ji za lhaní příslušníkům bezpečnostních složek a za vniknutí na pozemek soud poslal na osm měsíců za mříže.

Luxusní rezidence amerického prezidenta Donalda Trumpa Mar-a-Lago | Zdroj: Reuters

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme