‚Velmi krásný dopis, tři stránky odshora dolu.‘ Trump dostal nový dopis od Kima, prý by se mohli znovu sejít

Americký prezident Donald Trump dostal třístránkový dopis od severokorejského vůdce Kim Čong-una a očekává, že brzy se sejdou k dalšímu jednání o demilitarizaci Korejského poloostrova. Řekl to v pátek novinářům v Bílém domě. Dopis od Kima byl údajně „velmi krásný“.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Trump mluví s novináři před odletem do New Yorku.. | Foto: Leah Millis | Zdroj: Reuters

„Byl to krásný dopis, moc pozitivní. Rád bych vám ho ukázal. Napsal vážně krásný dopis, tři stránky odshora dolu,“ řekl americký prezident. Záznam z Trumpova setkání s novináři zveřejnila např. stanice CBS.

Trump také uvedl, že si myslí, že se se severokorejským lídrem opět potká, nenaznačil ale, kdy by se příští schůzka mohla konat. Oba státníci se od loňského roku sešli už třikrát, ale pokrok v jednání byl jen skromný. Pchjongjang navíc v poslední době provedl několik zkoušek balistických raket krátkého doletu. KLDR varovala, že její moratorium na zkoušky jaderných zbraní a raket dlouhého doletu z roku 2017 může být u konce.

Únorový summit Trumpa s Kimem ve vietnamské metropoli Hanoji vyšel naprázdno, když se nepodařilo dojednat úplnou likvidaci severokorejských jaderných zbraní, kterou Washington požaduje výměnou za uvolnění či odvolání sankcí.

Trump v pátek rovněž novinářům řekl, že k návštěvě USA byl pozván nový ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. „Velmi rozumného chlapa“, který je schopen se s Kremlem dohodnout, Trump podle svých slov v Bílém domě uvítá velmi brzy.

cha, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme