BASKETBAL: Srbsko - Česko právě teď živě

Trumpova administrativa bude deportovat vážně nemocné přistěhovalce, doteď je USA chránily

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa končí s opatřením, které přistěhovalce chrání před deportacemi, pokud oni sami či jejich příbuzní podstupují život zachraňující léčbu. Imigrační úřady to tento měsíc oznámily rodinám migrantů, napsala v noci na úterý agentura AP. Kritici nový přístup považují za krutý a tvrdí, že změna přinutí zoufalé přistěhovalce raději podstoupit léčbu v jejich zbídačených zemích.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa končí s opatřením, které přistěhovalce chrání před deportacemi, pokud oni sami či jejich příbuzní podstupují život zachraňující léčbu | Foto: Leah Millis | Zdroj: Reuters

Jen v Bostonu se změna podmínek týká podle organizace poskytující právní služby migrantům zhruba dvou desítek rodin, jejichž děti trpí rakovinou, HIV, mozkovou obrnou, svalovou dystrofií, epilepsií či jinými nemocemi.

Co rozděluje, může i spojovat. Umělec instalovat na hraniční plot mezi Mexikem a USA houpačky

Číst článek

Další rodiny pak dopisy od imigračních úřadů dostaly také v Kalifornii, Severní Karolíně a dalších státech USA.

‚Děti s rakovinou‘

Imigrační služba USCIS, která spadá pod ministerstvo vnitřní bezpečnosti, uvedla, že změny v přístupu začaly platit 7. srpna. Týkají se všech dosud nevyřízených žádostí včetně těch, ve kterých migranti po dvou letech opět žádají o prodloužení ochrany. Nárok na výjimku mají pouze příslušníci armády a jejich příbuzní.

Demokratický senátor Ed Markey postup úřadů označil za nové dno Trumpovy administrativy. „Donald Trump doslova deportuje děti s rakovinou,“ řekl Markey.

Trump v prezidentských volbách přislíbil zpřísnit imigrační podmínky a ze země deportovat všechny přistěhovalce bez dokladů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme