Používal ji jako prasátko s úsporami, tvrdí prokurátorka o Trumpově nadaci. Ta končí svou činnost

Dobročinná nadace Donalda Trumpa podezřelá ze zneužívání financí ukončí svou činnost. Oznámila to prokurátorka státu New York Barbara Underwoodová, která vede stíhání společnosti se jménem amerického prezidenta v názvu. Dohodu, na kterou víc než 30 let v Americe působící nadace přistoupila, musí ještě schválit soud.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Trump podle prokurátorky používal nadaci jako prasátko s vlastními úsporami. Její peníze využíval ke svému osobnímu i politickému prospěchu, tvrdí Underwoodová.

Poukazuje například na to, že v roce prezidentských voleb vybral Trump ve prospěch nadace dva miliony dolarů, které pak svěřil manažerovi své prezidentské kampaně.

Prezident odmítá, že by jeho nadace udělala cokoli špatně. Její právník v prohlášení napsal, že demokratka Underwoodová případ politizuje.

Nepeněžní majetek nadace včetně dvou Trumpových portrétů bude teď ke koupi. Prostředky nadace pak mají přebrat jiné dobročinné organizace.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme