Trump po třech dnech hospitalizace kvůli koronaviru opouští nemocnici. ‚Cítím se dobře,‘ napsal

Americký prezident Donald Trump už noc na úterý nestráví ve vojenské nemocnici Waltera Reeda. Na twitteru napsal, že jeho hospitalizace spojená s nákazou koronavirem skončí v pondělí v 18.30 místního času (krátce po půlnoci SELČ). Šéf Bílého domu je v nemocnici nedaleko Washingtonu od pátku.

Washington (Aktualizováno: 21:24 5. 10. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump | Foto: Tom Brenner | Zdroj: Reuters

„Dnes v 18.30 opustím skvělé zdravotnické centrum Waltera Reeda. Cítím se opravdu dobře! Nebojte se covidu. Nenechte jej ovládnout vaše životy,“ uvedl Trump o nemoci, s níž už ve Spojených státech umřelo na 210 000 lidí. Americká bilance obětí koronavirové epidemie je v absolutním srovnání nejvyšší na celém světě.

Myslím, že se brzy vrátím, vzkázal Trump z nemocnice. Lékaři jsou ‚opatrně optimističtí‘

Číst článek

Mezi miliony Američanů, u nichž testy odhalily přítomnost viru SARS-CoV-2, se Trump podle oficiálních informací zařadil ve čtvrtek večer. O den později se vrtulníkem přesunul do areálu vojenské nemocnice poté, co se u něj projevily příznaky covidu-19.

Lékaři u prezidenta dvakrát v uplynulých dnech pozorovali sníženou hladinu kyslíku v krvi, podali mu experimentální lék na bázi uměle vytvořených protilátek, také lék remdesivir a nakonec i kortikosteroid dexametazon.

„Pod Trumpovou administrativou jsme vyvinuli jisté velmi dobré léky a poznatky. Cítím se lépe, než jsem se cítil před 20 lety!“ dodává americký prezident v nejnovějším tweetu.

Jeho návrat do Bílého domu byl ohlášen za situace, kdy se americká veřejnost dozvídá o dalších a dalších pozitivních testech mezi lidmi blízkými Trumpovi i mezi níže postavenými pracovníky Bílého domu.

Laboratorní potvrzení infekce koronavirem v pondělí oznámila prezidentova mluvčí Kayleigh McEnanyová, americká média následně informovala, že nákazu testy odhalily také u dvou jejích podřízených.

I will be leaving the great Walter Reed Medical Center today at 6:30 P.M. Feeling really good! Don’t be afraid of Covid. Don’t let it dominate your life. We have developed, under the Trump Administration, some really great drugs & knowledge. I feel better than I did 20 years ago!

20:37 – 05. 10. 2020

122689 565855

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme