‚Velká národní zkouška.‘ Spojené státy podle Trumpa zvítězí nad epidemií dříve, než očekávají experti

Současná pandemie koronaviru bude pro Američany náročnou zkouškou, ve válce s „neviditelným nepřítelem“ však Spojené státy díky své jednotě zvítězí. Na tiskové konferenci to dnes řekl prezident Donald Trump.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump | Foto: Kevin Lamarque | Zdroj: Reuters

Do nejpostiženějších států Kalifornie, New York a Washington vyšle Bílý dům polní nemocnice a Národní gardu.

Teď tvrdí, že o pandemii věděl, dřív ale riziko podceňoval. Přečtěte si Trumpovy výroky o koronaviru

Číst článek

Americký prezident větší část svého vystoupení před novináři, které začalo o hodinu a půl později, než bylo původně avizováno, věnoval výčtu ochranných pomůcek, které federální vláda posílá do nejhůře postižených oblastí. Podle něj zdravotní péči ve třech státech posílí polní nemocnice s tisíci lůžky a vojenské nemocniční lodě.

„Je to náročné období, velká národní zkouška,“ řekl Trump. Spojené státy ale v podle něj v boji s koronavirem, o němž prezident hovoří jako o „čínském viru“, zvítězí dříve, než experti očekávají. Ekonomika pak prý po odeznění epidemie „prudce vyletí nahoru“.

Kvůli koronaviru je v karanténě bezmála třetina Američanů. Na 100 milionů lidí by podle nařízení platných v sedmi státech USA nemělo zbytečně opouštět domovy.

Obchody jsou s výjimkou prodeje potravin, paliva a léků zavřené. Omezení se týkají států New York, Kalifornie, Connecticut, Illinois, New Jersey, Ohio a Louisiana.

Spojené státy jsou co do počtu nakažených nemocí COVID-19 třetí nejvíce zasaženou zemí po Číně a Itálii. K dnešnímu dni registrují přes 33 tisíc nakažených koronavirem a 389 mrtvých.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme