Trump vyrazil na předvolební maraton. Cestu zahájil v Michiganu, za den chce navštívit pět států

Americký prezident Donald Trump zahájil poslední předvolební sprint před úterními prezidentskými volbami. Za dva dny chce stihnout celkem deset předvolebních mítinků, přičemž jen v neděli navštíví pět klíčových volebních států. Jeho demokratický sok Joe Biden, který má podle průzkumů ve volbách větší šanci na úspěch, navštíví Pensylvánii.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Trump reaguje na chladné počasí na předvolebním sjezdu v Michiganu. | Foto: Carlos Barria | Zdroj: Reuters

Trump své nedělní cesty zahájil v Michiganu, kde hovořil ve městě Washington nedaleko Detroitu. Nadšený dav skandoval ve studeném podzimním počasí „Milujeme tě“, na což Trump odpověděl: „Také vás miluji. Pokud bych vás nemiloval, tak bych tu nestál, protože je tady strašná zima.“

Biden si udržuje nad Trumpem poměrně stabilní náskok na celostátní úrovni, rozdíly v klíčových státech, kde se souboj o Bílý dům reálně vede, jsou ale těsnější. Současný prezident má podle expertů nyní méně možností na zisk 270 volitelů nutných k cestě do Bílého domu než jeho soupeř.

Trump ale působil sebejistě ohledně svého vítězství. „Myslím si, že vůbec netuší, že prohrává,“ prohlásil Trump na adresu svého soupeře ve volbách.

Biden se má objevit v Pensylvánii, která je jedním z nejvýznamnějších takzvaných bitevních států, jež zřejmě rozhodnou osud voleb, a kde Trump před čtyřmi lety poměrně nečekaně porazil svou tehdejší soupeřku Hillary Clintonovou. Demokraté doufají, že stát získají zpět, Biden proto Pensylvánii navštívil vícekrát než kterýkoli jiný stát. Chystá se tam znovu i v pondělí.

Demokratická kandidátka na viceprezidentku Kamala Harrisová v neděli navštívila Georgii, kde hovořila o důležitosti černošských hlasů pro Bidenovo vítězství. Georgia je přitom jedním z tradičně republikánských států, kde letos demokraté doufají v historický úspěch. Velkou měrou by k tomu mělo přispět právě tamní černošské obyvatelstvo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme