Americký prezident Trump pronese zásadní projev. Spekuluje se, že oznámí smrt Bagdádího

Americký prezident Donald Trump v neděli v 9.00 tamního času (14.00 SEČ) pronese v Bílém domě zásadní projev. Bez dalších podrobností to podle agentury Reuters sdělil v sobotu pozdě večer tamního času mluvčí Bílého domu Hogan Gidley. Některá média spekulují, že by hlava Spojených států mohla informovat o operaci proti vůdci teroristické organizace Islámský stát abú Bakr Bagdádímu.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump | Foto: Yuri Gripas | Zdroj: Reuters

Trump je pod tlakem kvůli spuštění procedury ústavní žaloby, které zahájila šéfka Sněmovny reprezentantů demokratka Nancy Pelosiová a čelí tvrdé kritice za stažení amerických jednotek ze Sýrie, připomněla agentura Reuters. „Právě se stalo něco velkého!“ napsal prezident krátce před oznámením mluvčího na svůj twitterový účet.

Something very big has just happened!

02:23 – 27. 10. 2019

64681 329485

Agentura Reuters později přinesla zprávu, že USA zahájily operaci proti vůdci teroristické organizace Islámský stát abú Bakr Bagdádímu. Odvolala se přitom na amerického vládního úředníka, který nechtěl být jmenován. Podle listu Newsweek, jenž se odvolává na informace od jednoho amerického armádního úředníka, byl Bagdádí během operace zabit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme