Trump na nebi, Trump na zemi. Odpůrci návštěvy vypustí nad Londýn obří nafukovací karikaturu

Čaj s britskou královnou Alžbětou II. i politická diskuze s premiérkou Theresou Mayovou. To je program druhého dne návštěvy Donalda Trumpa ve Velké Británii. Americký prezident možná zahlédne i některé protesty proti sobě. Všimnout by si mohl třeba jednoho na nebi nad Londýnem.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karikatura Donalda Trumpa naplněná heliem se má vznášet nad Londýnem.

Oranžový balon se plní vzduchem a pomalu se vykresluje jeho tvar. Obří mimino s plínkou spojenou spínacím špendlíkem má rysy Dolanda Trumpa, včetně patky žlutých vlasů. Ústa má zkřivená do nepříjemné grimasy, v ruce mobilní telefon. 

Pozoruhodné porušení protokolu, všímají si politici i deníky Trumpových útoků na Mayovou

Číst článek

„Lidé říkají, že je to dětinský a urážlivý protest. Ale vždyť Donald Trump je dětinský prezident, který lidi rád uráží. Takže je to odpovídající forma protestu,“ říká Leo Murray, jeden z autorů protestního balónu.

Výroba šestimetrového kolosu přišla v přepočtu na více než půl milionu korun. Peníze vybrali organizátoři během pár dní.

„Naším protestem chceme vyvolat úsměv na tvářích lidí. Což je důležité, protože jak v Americe, tak u nás v Británii prochází politika temným a znepokojivým obdobím. Tuto formu protestu jsme zvolili proto, že nám připadala efektní a účelná. Trump má tak křehké ego, že osobní urážka nám přišla jako dobrý nápad,“ dodal Murray.

Podle amerického velvyslance Roberta Johnsona prezident Trump o své nafukovací karikatuře ví. Jestli balon také uvidí, není jasné. Podle velvyslance ale Donald Trump ctí svobodu slova a protest mu nevadí.

Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme