Trump na nebi, Trump na zemi. Odpůrci návštěvy vypustí nad Londýn obří nafukovací karikaturu

Čaj s britskou královnou Alžbětou II. i politická diskuze s premiérkou Theresou Mayovou. To je program druhého dne návštěvy Donalda Trumpa ve Velké Británii. Americký prezident možná zahlédne i některé protesty proti sobě. Všimnout by si mohl třeba jednoho na nebi nad Londýnem.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karikatura Donalda Trumpa naplněná heliem se má vznášet nad Londýnem.

Oranžový balon se plní vzduchem a pomalu se vykresluje jeho tvar. Obří mimino s plínkou spojenou spínacím špendlíkem má rysy Dolanda Trumpa, včetně patky žlutých vlasů. Ústa má zkřivená do nepříjemné grimasy, v ruce mobilní telefon. 

Pozoruhodné porušení protokolu, všímají si politici i deníky Trumpových útoků na Mayovou

Číst článek

„Lidé říkají, že je to dětinský a urážlivý protest. Ale vždyť Donald Trump je dětinský prezident, který lidi rád uráží. Takže je to odpovídající forma protestu,“ říká Leo Murray, jeden z autorů protestního balónu.

Výroba šestimetrového kolosu přišla v přepočtu na více než půl milionu korun. Peníze vybrali organizátoři během pár dní.

„Naším protestem chceme vyvolat úsměv na tvářích lidí. Což je důležité, protože jak v Americe, tak u nás v Británii prochází politika temným a znepokojivým obdobím. Tuto formu protestu jsme zvolili proto, že nám připadala efektní a účelná. Trump má tak křehké ego, že osobní urážka nám přišla jako dobrý nápad,“ dodal Murray.

Podle amerického velvyslance Roberta Johnsona prezident Trump o své nafukovací karikatuře ví. Jestli balon také uvidí, není jasné. Podle velvyslance ale Donald Trump ctí svobodu slova a protest mu nevadí.

Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme