‚Projděte skrz ní, přelezte ji, obejděte ji.‘ Internet baví dřívější projev Trumpa o betonové zdi

Americkou politikou v posledních týdnech otřásá spor prezidenta Donalda Trumpa s Kongresem o výstavbu bezpečnostní bariéry na hranici Spojených států s Mexikem. V napjaté situaci uživatele internetu pobavil Trumpův projev z roku 2004, který zveřejnil tým moderátora Trevora Noaha ze zábavního pořadu The Daily Show. Trump totiž na videu studentům dává radu: Když narazíte na zeď, jakýmkoli způsobem ji překonejte.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Projev, jehož část zveřejněnou na twitterovém účtu The Daily Show zhlédlo již téměř devět milionů lidí, pronesl realitní magnát Trump v květnu 2004. Hovořil tehdy u příležitosti převzetí čestného doktorátu na jedné z newyorských vysokých škol. Studentům přitom dával řadu rad do života, například aby vše dělali na sto procent, byli disciplinovaní či aby se každý den naučili něco nového.

,Stres a nejistota.‘ V USA se kvůli neschválenému rozpočtu chystá další demonstrace

Číst článek

Jedna rada ale uživatele sociálních sítí v době sporu o výstavbu bariéry na jižní hranici USA obzvlášť zaujala. „Nevzdávejte se. Nedovolte, aby se to stalo. Pokud máte před sebou betonovou zeď, projděte skrz ní, přelezte ji, obejděte ji,“ řekl před 15 lety nynější prezident USA. „Ale dostaňte se na druhou stranu zdi,“ dodal.

Čestný doktorát

„A hrome, až Trump dostane svou zeď, raději by měl doufat, že nikdo Mexiku neukáže tohle staré video, které jsme našli,“ komentoval na twitteru video Noahův satirický pořad The Daily Show.

Agentura DPA k internetové „kauze“ poznamenala, že každý může časem svůj názor změnit. To se týká i samotné newyorská Wagnerovy vysoké školy, která Trumpovi čestný doktorát udělila. Ta v současnosti totiž své tehdejší rozhodnutí nepovažuje za nejšťastnější.

Více než tři desítky jejích profesorů se například před časem veřejně distancovaly od prezidentovy politiky - mimo jiné právě v oblasti migrace. V roce 2017 dokonce 700 bývalých studentů v otevřeném dopise vyzvalo vedení školy, aby Trumpovi čestný doktorát odebralo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme