Trump si telefonoval s Putinem. Mluvili spolu o situaci v Severní Koreji

Šéf Bílého domu Donald Trump po necelém měsíci znovu telefonicky mluvil ve čtvrtek s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Probírali vztahy mezi oběma velmocemi a situaci na Korejském poloostrově. Putin podle Kremlu souhlasil s dalšími kontakty.

Washington/Moskva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský prezident Vladimir Putin a americký prezdient Donald Trump

Ruský prezident Vladimir Putin a americký prezdient Donald Trump | Zdroj: Reuters

Telefonický rozhovor se podle ruské agentury TASS uskutečnil z iniciativy americké strany. Podle Bílého domu trval hovor asi deset minut.

„Byly posouzeny aktuální otázky dvoustranných vztahů, jakož i situace v krizových oblastech s důrazem na vyřešení jaderného problému Korejského poloostrova," citovala TASS prohlášení Kremlu. „Bylo dohodnuto pokračovat v kontaktech," dodala.

Putin pochválil Trumpa a oznámil, že bude kandidovat jako nestraník

Číst článek

Kromě toho Trump děkoval Putinovi za to, že během výroční tiskové konference uznal, jak dobře se daří americké ekonomice.

Putin na čtvrteční tiskové konferenci v Moskvě prohlásil, že Rusko neuznává jaderný status KLDR. Současně obvinil USA, že k pokračování raketového a jaderného programu KLDR vyprovokovaly.

Washington i Pchjongjang musejí zastavit vyostřování situace na Korejském poloostrově, konstatoval Putin. Vyzval ke „krajní opatrnosti" a řekl, že zatímco USA cíle svého případného vojenského úderu proti KLDR přesně neznají, protiútok ze severu by skončil katastrofou.

Ocenil nedávné prohlášení amerického ministra zahraničí Rexe Tillersona, že USA jsou připraveny zasednout se Severokorejci k jednacímu stolu bez předběžných podmínek.

jkb, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme