Osud Muellerovy zprávy o ruském vměšování do voleb nechám na ministerstvu, oznámil Trump

Americký prezident ponechá na ministerstvu spravedlnosti, aby samo rozhodlo, jak naložit se závěrečnou zprávou zvláštního vyšetřovatele FBI Roberta Muellera o ruském vměšování do prezidentských voleb v USA. Donald Trump to řekl v rozhovoru, který ve středu zveřejnil konzervativní server Daily Caller. „Rozhodnutí musí padnout uvnitř ministerstva,“ řekl prezident.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump při svém projevu v OSN | Zdroj: Reuters

Trumpův nominant na funkci ministra spravedlnosti William Barr nedávno v kongresovém slyšení prohlásil, že nechá Muellera, aby svou zprávu dokončil, a postará se o zveřejnění jejího obsahu, jak jen to bude možné.

Šéf demokratů v Senátu nepodpoří kandidáta na ministra spravedlnosti. Barrovo potvrzení to nejspíš neovlivní

Číst článek

Reagoval tak na obavy demokratické opozice, že ministerstvo Muellerovo vyšetřování na nátlak Trumpa zastaví.

Úřadující ministr spravedlnosti Matthew Whitaker ve středu novinářům řekl, že Muellerova zpráva je před dokončením. Trump serveru Daily Caller sdělil, že o termínu dokončení zprávy s Whitakerem nemluvil.

Prezident na Muellerovo vyšetřování často útočí a označuje ho za hon na čarodějnice. Jakékoli vměšování Ruska do prezidentských voleb v roce 2016 Trump, stejně jako Moskva, popírá.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme