Trump si našel náhradu za twitter. Příspěvky publikuje na vlastních internetových stránkách

Bývalý americký prezident Donald Trump si na svých internetových stránkách nechal vytvořit místo pro své příspěvky, které další lidé mohou sdílet na sociálních sítích Twitter a Facebook. Ty jeho účty zablokovaly poté, co na začátku ledna jeho příznivci vtrhli do Kapitolu, při nepokojích zemřelo pět lidí. Informovala o tom agentura Reuters.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Někdejší republikánský prezident po zablokování na sociálních sítích svá prohlášení sděloval prostřednictvím tiskových zpráv | Foto: Tom Brenner | Zdroj: Reuters

Twitter, kde Trumpa sledovalo na 88 milionů lidí, exprezidenta zablokoval natrvalo. O dalším osudu exprezidentova profilu na facebooku rozhodne zvláštní dozorčí panel společnosti, který by svůj verdikt měl oznámit ve středu. Internetová platforma YouTube nedávno uvedla, že uvolní omezení uvalená na Trumpův účet, až usoudí, že se snížilo nebezpečí násilných incidentů v USA.

Facebook kvůli dezinformacím o covidu zablokoval Madurovi profil. Vadí mu tymiánový výtažek jako lék

Číst článek

Někdejší republikánský prezident po zablokování na sociálních sítích svá prohlášení sděloval prostřednictvím tiskových zpráv, podotkl server britské BBC. Ten rovněž upozornil, že na nové Trumpově platformě se už objevilo několik příspěvků s jeho teoriemi o údajně zmanipulovaných prezidentských volbách, ve kterých ho loni porazil demokrat Joe Biden. Trump odmítal uznat volební porážku a jeho tým výsledky napadl u amerických soudů, nicméně soudci stížnosti zamítli.

Poradce exprezidenta Jason Miller nedávno oznámil, že se Donald Trump vrátí do světa sociálních sítích prostřednictvím nové platformy. V úterý na twitteru uvedl, že tím nemyslel prostor na jeho webových stránkách. Ve velmi blízké budoucnosti budeme mít v tomto ohledu další informace, napsal Miller ve svém příspěvku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme