Trump žaluje ženu, kterou podle soudu sexuálně zneužil. Odmítl její obvinění ze znásilnění

Bývalý americký prezident Donald Trump v úterý zažaloval někdejší novinářku Jean Carrollovou za pomluvu. Podle jeho tvrzení ho žena falešně obvinila ze znásilnění. Informuje o tom ve středu agentura Reuters, která připomíná, že newyorská porota v květnu dospěla k tomu, že Trump v minulosti Carrollovou sexuálně zneužil.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Trump

Donald Trump | Foto: Reba Saldanha | Zdroj: Reuters

Trump v žalobě požaduje, aby Carrollová svá tvrzení odvolala a také mu vyplatila blíže neupřesněné odškodnění. Právnička Carrollové v reakci uvedla, že jde jen o další pokus exprezidenta oddálit odpovědnost.

Carrollová tvrdí, že ji Trump v roce 1996 znásilnil v převlékací kabince obchodního domu v New Yorku. Devítičlenná porota v občanskoprávním sporu v květnu dospěla k závěru, že znásilnění se sice neprokázalo, ale že ji Trump sexuálně zneužil.

Trump bude platit právníky z peněz na prezidentskou kampaň. V tichosti změnil pravidla pro dárce

Číst článek

Podle poroty se politik také dopustil pomluvy, když loni na své sociální síti Truth Social napsal, že tvrzení Carrollové o znásilnění, které se objevilo v její knize, je lež a podvod.

Trump má bývalé novinářce zaplatit pět milionů dolarů, tedy 109,5 milionu korun, jako odškodné za sexuální zneužití a pomluvu. Proti verdiktu se odvolal a popírá, že by ženu znásilnil.

Bývalá sloupkařka magazínu Elle je jednou z více než 20 žen, které Trumpa veřejně obvinily z různých forem sexuálního obtěžování nebo násilí. V jejím případě se ale poprvé některým z obvinění zabýval soud.

V občanskoprávním řízení se lze domáhat náhrady škod, soud ale nerozhoduje například o trestu odnětí svobody jako v trestním řízení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme