Trump čelí obvinění z obtěžování účastnice jeho show. Její advokáti trvají na osobním předvolání prezidenta

Právníci Donalda Trumpa požádali newyorský odvolací soud, aby odložil žalobu pro pomluvu, kterou na prezidenta USA podala Summer Zervosová. Někdejší účastnice Trumpovy televizní reality show The Apprentice (Učedník) prezidenta obviňuje, že ji v roce 2007 bez jejího svolení líbal a osahával.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Trump a jeho žena Melania Trumpová. | Foto: Leah Millis | Zdroj: Reuters

Zervosová Trumpa před deseti dny zažalovala a manhattanský soudce krátce nato rozhodl, že líčení může pokračovat i v době, kdy žalovaná osoba zastává nejvyšší ústavní funkci. K činu totiž mělo dojít před jejím převzetím. Advokáti Zervosové trvají na tom, aby byl prezident před soud osobně předvolán.

Trumpovi právníci odvolacímu soudu navrhují, aby rozhodl o odložení kauzy do doby po skončení prezidentova mandátu. Prezident tvrzení Zervosové považuje za výmysl, žena ho označila za lháře a žádá odškodné.

Trump údajně v prosinci 2007 Zervosovou políbil bez jejího svolení ve své newyorské kanceláři. Další incident se měl stát v hotelu v kalifornském Beverly Hills, kde ji během pracovního pohovoru Trump políbil, osahával na prsou a pokoušel se ji povalit na postel.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme