Obamovi obehnali svůj dům třímetrovou zdí, tvrdí Trump. Má velmi živou fantazii, vzkazují sousedé

Americký prezident Donald Trump se snažil jedním ze svých tweetů obhájit svůj požadavek na výstavbu bezpečnostní zdi na jižní hranici USA poukazem na zeď, jíž je prý obehnán nový dům bývalého prezidentského páru. Trump o víkendu napsal, že washingtonský dům Baracka a Michelle Obamových je obestavěn třímetrovou zdí. List The Washington Post tvrdí, že je to lež. Trumpův spor s Kongresem o financování zdi částečně ochromil fungování vlády.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump | Foto: Joshua Roberts | Zdroj: Reuters

Trump na zeď na americko-mexické hranici žádá pět miliard dolarů a svůj projekt označuje za nezbytnou bezpečnostní ochranu proti nelegálnímu vstupu cizinců. Ve svém nedělním tweetu napsal, že také zeď kolem domu Obamových je nezbytná pro zajištění bezpečnosti bývalého prezidentského páru. Spojené státy podle něj na jižní hranici potřebují „o něco větší verzi“ takové zdi.

Bývalý Trumpův právník Cohen dostal u soudu tři roky. S FBI chce nadále spolupracovat

Číst článek

Dva ze sousedů Obamových se nad prezidentovým tweetem podivili. Sídlo o ploše přes 700 metrů čtverečních je sice zabezpečeno, avšak z ulice je zcela viditelné. Trump má podle nich „velmi živou fantazii“. Ani jeden z těchto sousedů, kteří ve čtvrti žijí už dlouho, nechtěl zveřejnit své jméno.

„Před čelní částí domu je plot, ale je stejný jako plot před ostatními domy. Je to postaveno se vkusem,“ sdělil jeden ze sousedů.

Obamovi sídlo o devíti ložnicích ve čtvrti Kalorama podle washingtonského listu koupili v roce 2017 za 8,1 milionu dolarů (182 milionu Kč). V této části metropole bydlívali také jiní exprezidenti, například Woodrow Wilson nebo Franklin D. Roosevelt.

Obamovi podle The Washington Postu doplnili zeď před domem plotem a přistavěn byl také přístřešek pro ostrahu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme