Povstalci v Donbasu oznámili čtyři mrtvé a obvinili armádu z ostřelování sanitky. Ukrajina to odmítá

Proruští separatisté na východě Ukrajiny oznámili, že přišli o čtyři bojovníky a pět dalších utrpělo zranění při ostřelování, kterým ukrajinské síly podle povstalců porušily příměří. Zároveň obvinili vojáky, že po sjednaném klidu zbraní ostřelovali sanitku jedoucí pro zraněné a mrtvé, napsal TASS s odvoláním na úřady vzbouřenců v Doněcku. Ukrajinská armáda naopak informovala, že příměří několikrát porušili povstalci palbou z těžkých zbraní.

Moskva/Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Linie dotyku, nebo také frontová linie. Tak se říká na Ukrajině pomyslné čáře, na které se na východě země zastavily boje mezi separatisty v oblasti Donbasu a ukrajinskými bezpečnostními jednotkami. | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Separatisté tvrdí, že nejprve dopoledne minometné granáty, které dopadly na jejich pozice na předměstí Doněcka, zabily tři ozbrojence a jednoho těžce zranily. Brzy odpoledne se pak údajně stala terčem palby z protitankového granátometu evakuační skupina jedoucí v sanitce pro zraněného a pro těla mrtvých.

Při tomto incidentu zemřel jeden „doněcký obránce“ a čtyři utrpěli zranění, napsal TASS.

Podle povstalců evakuační skupina vyjela až poté, co byl s ukrajinskými představiteli v dané oblasti dojednán klid zbraní. Sanitka podle nich byla označená a vojáci na ni stříleli záměrně. Údajně se něco takového stalo poprvé od začátku ozbrojeného konfliktu na východě Ukrajiny.

Ukrajinská média se o takové události nezmínila. Agentura Ukrinform jen citovala zprávu štábu operace ukrajinských sil působících v oblasti konfliktu, podle níž povstalci třikrát narušili příměří střelbou z minometů ráže 120 milimetrů a z protitankových granátometů. Na straně vládních jednotek prý nikdo nebyl zraněn.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme