Doněčtí separatisté mají další 'konzulát'. Po Ostravě přišel na řadu Turín

V Itálii bylo otevřeno druhé stálé zastoupení samozvané Doněcké lidové republiky. To první je v Ostravě, o novou kancelář v Turíně se postaral člen zastupitelstva regionu P. M. Marone, napsala ruská agentura TASS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Arsen Pavlov přezdívaný Motorola na snímku z roku 2015 | Foto: Andrew Butko, CC BY-SA 3.0

V České republice bylo jako první otevřené tzv. zastupitelské centrum Doněcké lidové republiky. Otevřené bylo v Ostravě letos v září.

České ministerstvo nejprve usilovalo o zrušení spolku, vyjádřilo se, že centrum nepovažuje za diplomatické zastoupení kvůli neuznávání Doněcké lidové republiky. Krajský soud v Ostravě doporučil spolek přejmenovat. Následně místní rejstříkový soud zaslal centru výzvu ke změně jména.

Turínské centrum má o doněckých vzbouřencích pravdivě informovat, má organizovat cesty italských podnikatelů na východ Ukrajiny. Vyjádřil se k tomu Marone, který je zastupitelem krajně pravicové strany Fratelli d ́Italia (Bratři Itálie)

Válka na Ukrajině si od roku 2014 vyžádala 10 tisíc obětí. Proruští povstalci vedou válku i přes opakovaná příměří proti ukrajinské armádě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme