Dopadli jsme šíleného střelce, věří policisté

Policie ve Spojených státech je přesvědčena, že se jí konečně podařilo zatknout washingtonského ostřelovače. Ten během tří týdnů zabil 10 lidí a 3 další těžce zranil. Podle prokurátora státu Maryland střelec už není na svobodě. Policisté v noci zadrželi dva muže, u nichž byla nalezena zbraň, ze které se mohlo střílet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John Allen Muhammad | Foto: ČTK/EPA

Jak uvádí zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina, teprve ale balistická expertíza zbraně nalezené v autě obou zadržených určí s konečnou platností, zda jde o pušku, ze které se ve všech případech střílelo. Hlavním podezřelým je čtyřicetiletý veterán války v Perském zálivu John Allen Muhammad. Spolu s ním byl zadržen jeho 17letý nevlastní syn, který také mohl hrát při zločinech určitou úlohu.

Oba muži tmavé barvy pleti byli zadrženi po oznámení občana, když spali na jednom z dálničních odpočívadel v Marylandu. Na několika místech Spojených států zatím vyšetřovatelé pokračují v odhalování důkazů spojovaných s případem šíleného střelce.

Miroslav Konvalina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme