Doporučení pro cestování - povodně v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Itálii

V souvislosti se silnými dešti a povodněmi v Německu, Rakousku, Švýcarsku a severní Itálii MZV ČR upozorňuje na zhoršení průjezdu a dočasná uzavření některých železničních tratí a silničních úseků. Nejvíce jsou zasaženy následující oblasti:

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

NĚMECKO - oblast Bavorska:

Povodí řek: Inn města Rosenheim, Wasserburg Mangfall (Miesbach, Rosenheim), Isar (Bad Tölz, v Mnichově se větší záplavy neočekávají), Loisach (Garmissch-Partenkirchen je odříznut od světa, vážně jsou postiženy Eschenlohe a Penzberg), Ammer (města Weilheim a Peissenberg), Wertach (masivní záplavy u Augsburku), Iller (postižen Sonthofen a Kempten, vody jsou vzedmuté až do Ulmu), Dunaj - očekává se "třísetletá" povodeň.

Uzavřeny jsou úseky dálnic a silnic: A 8 u Augsburku (ohrožen nový most, komplikovaná objížďka), A 93 mezi Rosenheimem a Kiefersfelden, A 95 mezi Sindelsdorfem a Garmisch-Partenkirchen, B 2 na úseku Murnau - Mittenwald, B 15 úsek nad Rosenheimem směrem na Landshut, B 11 na úseku Kochel - Walchensee, B 17 mezi Reutte a Landsbergen am Lech, B 23 úsek Garmisch -P. - Leermoos, B 307 na úseku Vorderriss-Gmund, B 472 mezi Peitingem a Marktoberdorfem.

V případě přerušení dalších místních silničních spojů lze očekávat řádné upozornění s vyznačenou objížďkou. Povodní je ohrožen dálniční spoj na Kufstein - Innsbruck. Uzavřena je také silnice na Wörgl.

Přechodně uzavřené úseky železničních spojů:

Weilheim - Garmisch-Partenkirchen, Murnau - Oberammergau, Weilheim - Diessen, Kempten - Immenstadt, Immernstadt - Obersdorf, Immenstadt - Oberstaufen.

RAKOUSKO:

Dne 23. 8. t.r. byla většina silnic a dálnic ve spolkových zemích Tyrolsko a Vorarlberg uzavřena, přerušeno bylo i železniční spojení mezi nimi, v provozu nejsou ani silniční spojení z Bavorska. Okrajově byly zaplaveny i některé silniční tahy ve spolkových zemích Salzburk, Dolní Rakousy a Štýrsko. Na dálnici A 12 je uzavřeno 40 km, neprůjezdný je dálniční most u hraničního přechodu Kufstein/Kiefersfelden mezi Bavorskem a Tyrolskem (A 12/A 93).

Aktuální informace lze získat na internetové stránce www.oeamtc.atc. Případně na telefonním čísle: 0043 810 1201203.

ŠVÝCARSKO:

V postižených horských oblastech Švýcarska (z větších měst pouze Luzern) je situace riziková, uzavřena je hlavní silniční trasa přes tunel a průsmyk Gotthard. Postižené dálniční úseky: A1 - mezi městy Bern a Thun, úsek Muri (v opačném směru je průjezdný), A 2 úsek mezi městem Luzern a tunelem St. Gotthard.

Řada kantonálních silnic je průjezdná pouze jedním směrem, před neprůjezdnými úseky jsou v dostatečném předstihu vyznačeny objížďky

Železniční doprava: veškeré hlavní tahy jsou průjezdné

Aktuální informace o dopravě ve Švýcarsku lze získat na "via Swiss - info service", tel. č. 0041 193

ITÁLIE - RAKOUSKO:

Dálnice A 22 přes Brenner je uzavřena pro kamionovou dopravu.- vozy s váhou nad 3,5 t. směřující do Rakouska musí z bezpečnostních důvodů sjet z dálnice u Verony, Bolzano jih, Bressanone a Vipiento.

Průsmyk Resia a Romba je uzavřen.

ITÁLIE - ŠVÝCARSKO:

Uzavřeny silnice u San Gottardo, objížďka je vedena přes San Berbardino Italské železnice doporučují odložit odjezdy do destinací za San Gottardo, vlaky Miláno-Švýcarsko přes Chiasso končí u Bellinzona, pokračování přes Zurich je zajištěno autobusovou dopravou. Hraniční přejezd přes Como - Chiasso je uzavřen pro kamionovou dopravu.

S ohledem na proměnlivou srážkovou situaci v postižených oblastech a meteorologické předpovědi jejího vývoje v následujících dnech MZV doporučuje, aby se čeští občané před cestami do postižených oblastí informovali na aktuální situaci na zastupitelských úřadech příslušných států nebo na zastupitelských úřadech ČR (kontakty jsou uvedeny na webových stránkách www.mzv.cz)

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme