Doprava pod Lamanšským průlivem po sobotním požáru opět funguje

Vlaky pod Lamanšským průlivem se ráno po sobotním přerušení provozu opět rozjely. V tunelu spojujícím Británii s Francií hořel nákladní automobil, hasiči museli z padesátikilometrového koridoru vyvětrat kouř a odstranit poničený vůz. Jako první dnes vyjely vlaky z Británie.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zrušení spojů pod Lamanšským průlivem postihlo tisíce pasažérů

Zrušení spojů pod Lamanšským průlivem postihlo tisíce pasažérů | Zdroj: Reuters

Provoz z britské strany tunelu se podle společnosti Eurotunnel obnovil ve 3:45 SEČ a z francouzské o necelou hodinu potom.

Cestující ale mají nadále počítat s tím, že mohou nastat zpoždění. Včera společnost vyzývala pasažéry, aby své cesty odložili a do nástupních stanic celý den nechodili. Lidem, kteří nemohli jízdu uskutečnit jiný den, hodlá vrátit peníze.

Požár v sobotu nastal u francouzského vjezdu do tunelu a způsobil ho doutnající náklad na jednom z aut. Plameny se podařilo uhasit, vypravené soupravy se však kvůli kouři musely vrátit do stanic v britském Doveru a francouzském Calais.

Eurotunel (Eurotunnel) | Foto: Michal Jindra

Martin Hromádka, Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme