V Indii přejelo auto po střetu s traktorem dělníky spící u silnice. 15 jich zemřelo a šest je zraněných

V Indii v úterý přejel nákladní vůz dělníky spící u silnice. Nejméně patnáct jich zemřelo, z toho 12 přímo na místě. Dalších šest lidí bylo zraněno, uvedly agentury DPA a AFP.

Dillí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Indii v úterý přejel nákladní vůz dělníky spící u silnice. Nejméně patnáct jich zemřelo, z toho 12 přímo na místě (ilustrační foto) | Foto: Danish Ismail | Zdroj: Reuters

Námezdní dělníci nocovali u města Surat v západoindickém státě Gudžarát na chodníku u silnice po celodenní práci. Nehoda se stala v úterý nad ránem poté, co řidič po střetu s traktorem převážejícím cukrovou třtinu ztratil kontrolu nad svým nákladním vozem. Podle policie je mezi mrtvými mladá dívka, osm žen a šest mužů.

Indičtí lékaři zkoumají dosud neznámou nemoc. Po stovkách hospitalizací si vyžádala i první oběť

Číst článek

V indických městech nejsou dělníci nocující na kraji silnic neobvyklým jevem, připomněla stanice BBC s tím, že oběťmi dopravních nehod se tito lidé stávají poměrně často.

Na silnicích v Indii, která má 1,3 miliardy obyvatel, zemřelo podle vládních dat v roce 2019 více než 150 000 lidí. Je to 410 za den, respektive 17 každou hodinu. Na vině bývá nejčastěji špatná kvalita silnic, zastaralý vozový park a neopatrné řízení.

Hrozbu pro lidi cestující za prací nepředstavují pouze auta. Loni zabil nákladní vlak ve státě Maháráštra 16 dělníků, kteří usnuli na trati po vyčerpávajícím pochodu během přísné koronavirové uzávěry.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme