Drama rukojmí v Amsterodamu skončilo smrtí únosce

Téměř sedm hodin zadržoval únosce několik rukojmí ve vstupní hale nejvyšší budovy nizozemského Amsterodamu. Drama sledoval i tamní zpravodaj Českého rozhlasu Milan Fridrich. "Od začátku se jednalo o nejasný útok. Únosce až po obědě oznámil, že jeho čin je protestem proti tomu, jak televize manipulují s občany. Během odpoledního vyjednávání únosce postupně propustil šest žen a nechal si přibližně pět rukojmí".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rembrandtova věž | Foto: ČTK/EPA

"Pak se náhle ozval výstřel a policie oznámila, že únosce je mrtev. Zda spáchal sebevraždu, nebo ho zabil ostřelovač dosud není jasné. Holandská televize spekuluje o tom, kdo vlastně byl neznámý únosce z Rembrandtova domu ve finančním centru Amsterodamu. Jeho čin způsobil v nizozemské metropoli šok, protože dostal do šachu budovu, v níž se nachází na padesát světoznámých firem i konzulát Tchajwanu", informuje Milan Fridrich.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Fridrich: Drama v Amsterodamu

K teroristickému aktu došlo v nejvyšší amsterdamské budově - kancelářském centru, které je známo jako Rembrandtova věž. Budova, která má 35 pater, je součástí nově vybudovaného obchodního a administrativního střediska na břehu řeky Amstelu ve východní části města.

Milan Kopp, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme