Drama rukojmích v Alžíru zřejmě skončilo, zahynulo asi 30 zadržovaných

Alžírská armáda podnikla poslední útok na plynárenskou stanici, kde teroristé drželi desítky rukojmích. Při záverečném útoku vojáci zabili 11 rebelů. Ti ale údajně stihli před úderem armády zabít sedm z držených cizinců. Většinu rukojmích se však Alžířanům podařilo zachránit. Osvobozovací operace v Alžírsku tak podle tamních médií po třech dnech skončila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ambulance vjíždí do nemocnice blízko plynárenské stanice v alžírském Ain Amenasu, kde drželi islamisté rukojmí | Zdroj: ČTK

Armádě se údajně podařilo zachránit 16 cizinců a plynárenský podnik dobýt.

Jaké národnosti jsou mrtví, ale také osvobození rukojmí, zatím není jasné. Britský ministr zahraničí uvedl, že nejméně 10 Britů je stále v ohrožení.

Rebelové údajně celý objekt podminovali a alžírští vojáci teď miny odstraňují a připravují se na prohlídku areálu, aby zjistili, jestli se v něm ještě někdo neskrývá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Drama v Alžírsku shrnula v Odpoledním Radiožurnálu Lubica Bergmanová

Islámští radikálové zaútočili na plynárenský podnik ve středu a zajali 700 jeho pracovníků. Postupně se ale dařilo rukojmí osvobozovat. Nejméně 10 z nich ale při útocích alžírské vlády zemřelo.

Akce teroristů měla být odvetou za francouzskou intervenci v Mali, kterou Alžírsko podporuje. Francouzský ministr obrany nicméně potvrdil, že všichni zadržovaní Francouzi až na jednoho vyvázli živí.

Situaci sledovaly také Spojené státy, které byly ve spojení s alžírskými úřady.

Silvie Třeslínová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme