Drama rukojmích v Aténách pokračuje

Neznámí únosci linkového autobusu na předměstí Atén propustili další dva pasažéry. Už předtím umožnili odejít pěti cestujícím, v tuto chvíli jich tedy v autobuse zůstává 12. Ozbrojenci tvrdí, že jsou Rusové a chtějí za propuštění rukojmích odletět z aténského letiště do Ruska. Protiteroristická jednotka autobus obklíčila, únosci v něm zatáhli všechny záclonky, aby nebylo vidět, co se uvnitř děje. Čas od času střílejí z oken autobusu do vzduchu. Podle policie nebyl nikdo zraněn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

aténský únos | Zdroj: ČTK

Ozbrojenci vnikli do autobusu na pravidelné lince mezi Aténami a Maratonem. Začali střílet do vzduchu a vyhrožovali odpálením dynamitu. Řidiči a jedné ženě se podařilo uprchnout. Místo okamžitě obklíčili příslušníci protiteroristické jednotky a vyjednavači, kteří byli speciálně vycvičeni pro podobné zásahy během olympijských her.

Výsledkem vyjednávání bylo osvobození 3 žen a dvou mužů, kteří měli zdravotní potíže. Později byli propuštěni další dva pasažéři. Zbývající rukojmí, kterých má být 12, jsou podle dostupných informací v pořádku. Ozbrojenci jim dovolili, aby mohli z mobilních telefonů informovat své příbuzné. Zatím si stěžují jen na zimu. Topení ale nelze zapnout, protože řidič, který uprchl, s sebou odnesl i klíče od spínací skříňky.

Markéta Kaclová, Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme