Drama v istanbulském hotelu skončilo

Drama v luxusním hotelu Swissotel v Istanbulu se zadržováním desítek rukojmích skončilo v klidu poté, co se ozbrojené komando vzdalo. Oznámila to turecká soukromá televize NTV. Rukojmí zadržovalo asi 20 pročečenských ozbrojenců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle guvernéra města Erola Cakira měli únosci politické požadavky. Jak oznámilo, chce tak protestovat proti krvavým útokům ruských bezpečnostních sil na Kavkaze. Zřejmě pročečenské komando zároveň upozornilo, že bude pokračovat v protestu, ale že na znamení dobré vůle propustí turecké občany.

Skupina údajně asi 10 ozbrojenců zadržovala na 60 rukojmích v luxusním istanbulském hotelu. Po vyjednávání s tureckým ministrem vnitra se ale nakonec ozbrojené komando vzdalo. Mezi zadržovanými v hotelu byli také 4 zaměstnanci ruského podniku na zpracování rud, kteří se měli v Istanbulu účastnit mezinárodního sympózia. Prezident Putin nařídil ministerstvu zahraničí a federální bezpečnostní službě, aby při propouštění rukojmích spolupracovaly s tureckými úřady včetně případného vyslání zvláštní skupiny specialistů. Incident s rukojmími je další akcí odpůrců počínání Kremlu v Čečensku. Před nedávnem bylo právě v Istanbulu uneseno letadlo. Při osvobozování cestujících a posádky byli tehdy zabiti tři lidé.

Markéta Kaclová, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme